Celý červen - SLEVA 20% na pečené pamlsky!

Novinky

11 tipů na úklid po psovi

Hovínka, loužičky, chlupy, sliny, škrábance...tyto záležitosti zná snad každý pejskař.

 

Přinášíme Vám 11 osvědčených tipů, které ušetří hromadu času, peněz, usnadní spolubydlení s chlupáčem i naháčem

a přinesou čistotu do Vašeho obydlí.

 

tutu

 

1. Používejte ochranné pokrývky na sedačky

Dovolíte svým domácím miláčkům lézt na sedačku? My ano, a proto víme, jak těžké je, udržet nábytek čistý. Váš nábytek můžete udržet v čistotě pomocí ochranných folií a přikrývek k tomu určených. A když nastane čas na čištění, jen povlaky naházíte do pračky a máte hotovo. :)

 

2. Suchý ubrousek na odstranění chlupů z tkanin

Hledáte jednoduchý způsob, jak dostat lehce ze sedačky otravné psí chlupy? Vytřete jí suchým ubrouskem a zbavte se tohoto problému jako mávnutím kouzelného proutku.

 

3. Použijte gumové rukavice

Je úžasné, jak dobře se chlupy drží na gumových rukavicích. Použijte navlhčenou gumovou rukavici, abyste z čalouněného nábytku odstranili psí chlupy. Stačí párkrát přejet po čalounění a máte po starostech.

 

                                                                                             rukavice

 

4. Na loužičky vytaste sodu

Pokud se Vám pejsek vyčůrá doma na koberci, nasypte na poškozené místo sodu na pečení, která je skvělá na neutralizaci a odstranění  pachů, nechte působit 20minut a poté z koberce vysajte vysavačem.

 

5. A co okenní stěrka?

Potřebujete se zbavit psích chlupů zabydlených hluboko v koberci? Ačkoli to zní bláznivě, použijte okenní stěrku, prostě s ní koberec zameťte a žasněte nad výsledkem! :)

 

6.Guma na poškrábaný nábytek-vlašský ořech

Máte na dřevěném nábytku několik šikovně z lásky vyrytých škrábanců? Jednoduše je zakryjete tím, že je přejedete vlašským ořechem.

 

                 2.3.

 

                   Krouživými pohyby přejíždějte po škrábancích.                                        Poté nechte ošetřené škrábance několik minut.

                                                                                                                                          Mezitím přírodní oleje z ořechů budou pronikat do dřeva,

                                                                                                                                                           což pomůže ,,vyléčit" ošklivé rány.

 

                4.5.

                  Poté vemte do ruky měkký hadřík a celý prostor vyleštěte.      Kochejte se. Pokud bylo Vaše úsilí dostatečné-škrábanec je fuč!

 

7. Jak odstranit fleky od slin?

Nadělal váš uslintánek velikou spoušť? Nevěšte hlavu, máme tip na kouzelný lektvar, který ochrání vaše klouby před nekonečným drhnutím a leštěním a naprosto spolehlivě odstraní stopy slin z nábytku, podlah, zdí, stropů a oken. Tamtadadááá: Horká voda s octem vás zachrání! Vše smíchejte v poměru 1:1 a můžete začít utírat.

 

8. Vytvořte si vlastní deodorant na koberce

Linou se vám vaším hnízdečkem psí pachy, kterým byste rádi řekli sbohem? Pokud nemáte po ruce žádné speciální osvěžovače vzduchu, nemusíte se obávat - můžete si vyrobit svůj vlastní jednoduchý deodorant na koberce neškodný pro hafany s ingrediencemi, které má většina smrtelníků běžně doma.

                                                                                           heinz-white-vinegar-ictcrop_300 

TIP 1-OCET:

Do rozprašovače nalijte prostý bílý ocet a koktejl nastříkejte rovnoměrně na postiženou oblast (koberec, sedačku,...), ale předtím!!! Otevřete všechna okna a dveře tak, aby vás a vaše hafany nepřivedla vůně k šílenství..Nebojte! Přísaháme, že Váš dům nebude smrdět jako nakládané okurky. Až ocet uschne, vůně se rozptýlí a zápach zmizí.

 

TIP 2-JEDLÁ SODA:

Znáte kobercové prášky? Jednoduchá pečená soda pracuje stejně dobře, jako tyto leckdy předražené produkty, které jsou beztak většinou také na bázi sody. Použijte sítko k ​​rovnoměrnému vysypání sody na koberec-nechte sodu působit co nejdéle. Čím déle, tím víc se soda absorbuje. Nakonec vysajte několikrát sodu z koberce..a je to! :)

 

 

9. Chlupy ve vaně

Všichni to známe..vykoupete hafana a zbyde po něm ve vodě hromada chlupů, které mohou ucpat odpadní trubky. Jednoduchý tip na tento problém. Do odtoku nacpěte malou utěrku nebo ručníček, voda vám krásně odteče do odpadu a chlupy zůstanou ve vaně, kde je můžete krásně s použitím papírového ubrousku nebo toaleťáku vybrat.

 

10.Vyrobte mazlíkovi lože ze staré mikiny.

Proklínáte den, kdy jste řekli ,,hop do postýlky" ,už vás nebaví mít přeleželé dolní končetiny a věčně se po nocích mačkat? Řekněte sbohem bezesným nocím a vyrobte svému čtyřnohákovi pořádný pelech ze staré mikiny. Návod najdete zde: Pelíšek. Nemusíte ovládat angličtinu, návod je podrobně zdokumentovaný na fotografiích.

bed

11. Lepící páska

Stará dobrá technika, která je vysoce účinná a rozhodně nikdy nezklame, určitě nemusíme blíže představovat.

 

 

Přejeme vám příjemný úklid! :)

 

 

 

 

Jak nejlépe zchladit psa ve vedrech?

                                                     novinka08

 

Vedra jsou tady. Víte jak psa zchladit, aniž byste mu ublížili?

Termoregulace u chlupáčů funguje jinak než u lidí. Pes se v podstatě nepotí, nemá na těle potní žlázy. Náznak potních

žláz má pouze na polštářcích na tlapkách, fenky potom v okolí mléčné řasy. Psi se chladí hlavně přes vnitřní povrch

nosu, tlamy a vnější povrch jazyka.

 

Čtyřnoháci v tlamě vypařují nejvíce tekutin a tím se ochlazují. A tady platí čím je čumák delší, tím lepší.

 

 

Psi a marihuana.

                                                      novinka04

S rostoucí tolerancí vůči marihuaně a její legalizací se vliv této rostliny na psy dostává do popředí

diskutovaných témat. Stále přibývá případů, kdy se do veterinární péče dostávají zvířata, která tuto

bylinu omylem pozřela, v 97% případech se jedná o psy.

 

Každý uživatel a majitel psa by měl znát rizika

spojená s reakcí psího organismu na tuto rostlinu.

Proč se po roce začnete podobat svému mazlíčkovi?

novinka02

Už vám někdo řekl, že se podobáte svému psovi? Pokud ano, nejste určitě první ani poslední, kdo si něco podobného vyslechl, a když porovnáte svůj a pejskův portrét, tak takovému názoru dáte za pravdu. A protože svého pejska milujete, tak vás tento fakt i potěší, stejně jako je rodič pyšný na to, že se mu jeho potomek podobá.

Naučte se správně rozpoznat krmivo.

novinka01

Jak se nejlépe zorientujete:

1) Nevybírejte krmivo podle reklamy, barevnosti obalu, ceny, ale při výběru se spolehněte na své znalosti!

Vybírejte krmivo, které respektuje psa jako masožravce.

 

2) Podívejte se na obal vašeho současného krmiva - na sekci "složení".

Jsou všechny suroviny pořádně definovány?

Je na prvním místě deklarace typu "kuřecí moučka", "rybí moučka", "jehněčí moučka"?

Na prvním místě je vždy uvedena surovina, která je v krmivu obsažena v největším množství, tzn., že bychom tam neměli najít "vedlejší produkty živočišného původu, masová moučka (kuřecí moučka, jehněčí moučka..), masové deriváty apod." Pokud granule skutečně obsahují maso, pak ve složení musí být uvedeno pouze maso (jehněčí maso, krůtí maso...) a žádné jiné zkomoleniny.

 

3) Podívejte se dovnitř obalu

Granule by neměly mít jednotnou barvu. Hýří vaše granule barvami (červená, zelená, žlutá, modrá apod.)? Je to špatně - buďte si jisti tím, že krmivo je chemicky dobarvováno. Pokud jsou vaše granule jednobarevné, neznamená to, že nemohou být použita barviva. Granule by se měly alespoň minimálně lišit v odstínu, protože technologie výroby není schopna vytvořit vždy identický odstín granule.

hnus

 

 

4) Udělejte si pokus hutnosti a bobtnání granulí.

Vezměte si sklenici s vodou a vhoďte do ní vaši granuli. Asi po půlhodině zjistíte kvalitu. Granule by měly minimálně nabobtnat. Čím méně nabobtnají, tím lépe pro žaludek a trávení psa - minimalizují riziko torza žaludku. Granule by se neměly rozpouštět.

Nejkvalitnější granule vůbec neplavou a klesnou ke dnu. V suchém stavu se kvalitní granule vyznačuje vysokou hutností a tvrdostí (s obtížemi lze rozpůlit) a příznivě působí na zuby psa.

16441347_10207461477609065_251463315_n

 

 

Respektujte psa jako masožravce a podívejte se, co by krmivo pro psy všeobecně nemělo obsahovat!

 

NEVYHOVUJÍCÍ SLOŽENÍ:

  • vedlejší produkty živočišného původu - místo 100% čerstvého masa se zpracovávají zobáky, pařáty, krev, střeva apod.
  • vedlejší produkty rostlinného původu, obiloviny, rostlinné deriváty apod. - blíže nespecifikované označení umožňuje výrobci použít nejlevnější obiloviny, jaké lze na trhu sehnat
  • sója, sójové boby, sójový olej - nepříznivě ovlivňuje bílkoviny a tuky v krmivu, krmivo se stává méně stravitelným a tučnějším
  • rostlinné oleje - v kombinaci s vitamínem A způsobují změnu barvy (bílá srst žloutne, černá hnědne apod.)
  • alergeny - lepek, sója, chemické konzervanty, barviva, vajíčka, mléko atd. - u citlivých a alergických psů způsobují problémy jako: průjem, hubnutí, zvracení, trávicí a zažívací problémy, kožní problémy, svědivost, vyrážka, ekzémy, problémy s imunitou atd.
  • zchutňovadla

 

IDEÁLNÍ SLOŽENÍ:

  • na prvním místě deklarace typu "kuřecí moučka", "rybí moučka", "jehněčí moučka", pouze v krmivech pro seniory nebo psy s nadváhou bývají na prvním místě uvedeny rostlinné složky, ale zase musí být přesně definovány, např. "pšenice", "rýže", "kukuřice", "ječmen", "oves" z důvodu nižšího příjmu energie
  • živočišné oleje jako "rybí tuk", "kuřecí tuk" - přírodní konzervace směsí vitamínů E (tokoferolů) a vitamínu C, rozmarýnem
  • ovoce, bylinky - prebiotika (vláknina), probiotika (jogurtové bakterie), vitamíny nepoškozené teplem, organický vápník, chelátová forma stopových prvků, vitamíny apod.

 

Doporučení:

Nepřekrmujte, pes musí mít k dispozici čerstvou vodu, nezatěžujte psa fyzicky dvě hodiny po krmení. Při přechodu na krmivo dávkujte tři dny poloviční dávku krmiva nového doplněnou krmivem původním nebo přecházejte během několika dnů postupně. Skladovat na podložce v suchu a při pokojové teplotě. Datum doporučené spotřeby viz obal.

 

POZOR na pamlsky!

Není nic horšího, než krmit hypoalergenními „čistými“ granulemi o vysoké nutriční hodnotě a odměňovat pamlsky, kde k tomu, aby vypadaly jako kuřecí, je třeba 7 barviv, k tomu, aby vydržely po dobu trvanlivosti jsou třeba nejméně 3konzervanty a k tomu, aby pes vnímal jako chuťově atraktivní hmotu sestávající se z krmné mouky smíchané se čtyřmi druhy masa, je nutné vydatné chemické zchutnění a navonění, popřípadě vysoký obsah soli.

Dávejte si pozor na původ a složení pamlsků na trhu. Je zaplaven sušenými masíčky z Asie a jistě víte, o co může jít. Na obalu takových produktů obvykle nenaleznete výrobce, jen dodavatele.

Jakmile má pamlsek nebo krmivo více než 10% vlhkosti, vyžaduje chemickou konzervaci (řada pamlsků se v současné době vyrábí tzv. měkkých).

Před přítomností chemie Vás tedy může varovat již tento údaj. Druhým varováním pak je výraz „Doplňkové látky povolené v EU“ (takováto deklarace je v rozporu se Zákonem o krmivech, neboť konzervanty musí být taxativně uvedeny). Tento výraz skrývá konzervanty a prakticky jistě se jedná o ty, které jsou potenciálními karcinogeny.

 

buvolina

Stránka 1 z 1 , položek celkem: 5