Celý červen - SLEVA 20% na pečené pamlsky!

VLOČKOVÉ SUŠENKY S MEDEM A BRUSINKOU 50g

35 Kč
Skladem
Kategorie: PEČENÉ PAMLSKY

VLOČKOVÉ SUŠENKY S MEDEM A BRUSINKOU

 

SLOŽENÍ:

ovesné vločky,med, celozrnná špaldová mouka, brusinky, máslo Přednosti domácích pamlsků: jsou bez sóji bez jakéhokoliv přídavku cukrů a lákadel neobsahují vedlejších rostlinné ani živočišné produkty neobsahují chemické konzervační látky jsou bez geneticky upravených složek jsou pejsky výborně přijímány.

 

  Denní dávkování:

malá plemena max.1-2ks/den, střední plemena max.2-3ks/den, velká plemena 3-4ks/den.

 

Med: Antiseptikum bohaté na obsah jednoduchých cukrů-zvláště glukózy, je velmi důležitý pro organismus, protože je přímo vstřebáván sliznicí do krve. Tím dodává tělu energii okamžitě. Je hlavní zdroj výživy svalové tkáně.

 

Vejce: mají vysoký obsah plnohodnotných bílkovin (obsahují všechny aminokyseliny. Vejce dále obsahují tuky, vitamíny a minerální látky.  

 

Ovesné vločky: obsahují vyšší podíl nejen bílkovin, ale zejména velmi ceněného tuku. Působí nejen jako zdroj energie, čili materiál ke spalování, jako většina rostlinných složek. Bílkoviny a tuky ovsa mají velmi příznivé složení a využitelnost, dodávají psovi mnohé nepostradatelné a biologicky aktivní látky, zejména ze skupiny esenciálních aminokyselin. Oves má také vyšší obsah vlákniny. Vláknina má odlišné vlastnosti, než u jiných obilovin. Z hlediska stravitelnosti je „měkčí“, dobře podporuje průchod tráveniny střevem i tím, že dobře váže vodu. Zároveň jsou vlákna vlákniny delší, jiným způsobem soudržná. Pamlsky obsahující ovesnou vlákninu mají jiné mechanické vlastnosti a pokud je pes překusuje, účinně čistí zuby od usazeného povlaku, zubního plaku a v delším časovém horizontu i od kamene. Tradičně byl oves využíván k obohacení krmiv pro zlepšení kůže a srsti, v současnosti jsou využívány hlavně vlastnosti jeho vlákniny.  

 

Brusinky: jsou proslulé svými antioxidačními účinky, jsou velmi účinné v boji s infekcí močových cest. Pozitivně působí i na zažívání, jako prostředek pomáhající při průjmech, některých nemocech žlučníku i léčbě cukrovky, vhodné jsou při nachlazení a virových onemocněních, při snížené imunitě (respektive k posílení imunity), přispívají ke snížení hladiny cukru v krvi. Pozitivní vliv mají i na tvorbu zubního kazu. Brusinky lze použít i jako rychlý zdroj energie.

 

Proč používáme špaldovou mouku?

Protože jde o mouku celozrnnou. Vyrábí se z nešlechtěného druhu pšenice, který je odolný proti parazitům a plísním, takže se nemusí hnojit a mouka je proto bez chemikálií. Obsahuje řadu cenných látek jako hořčík, vitaminy skupiny B, draslík, vápník, zinek a mangan.  

 

Balení obsahuje 50g pamlsků.